Wykonanie kratek do osuszaczy.

Dostaliśmy w tak zwanym międzyczasie zlecenie na wykonanie kratek do osuszaczy. Urządzenia ostatnio bardzo modne w dobie wyrastających jak grzyby po deszczu inwestycji deweloperskich. Jedni wykorzystują je do przyspieszenia wysychania tynków, inni do osuszenia po awariach sieci wod-kan. Nie zmienia to faktu, że części do tych urządzeń często używanych i sprowadzanych z zagranicy są po prostu niedostępne. Tu z pomocą przybywa nasz warsztat i możliwość wykonania elementów „z natury”. Finał widoczny na zdjęciach.

 

Od zera do transportera! Metamorfoza przenośnika rolkowego:

Klient zażyczył sobie przenośnik rolkowy z rynku wtórnego, przygotowany pod jego linię.
Rozpoczęliśmy poszukiwania i dotarliśmy do Żar. Tam znaleźliśmy zdemontowane z linii KRONOPOLu transportery, które nadawały się do gruntownego remontu. Nie pozostało nam nic innego,
jak zorganizowanie transportu do Tropiszewa. Po załatwieniu formalności przybyły do nas w stanie nie gorszym niż na załączonych zdjęciach.

Zaraz po wyładowaniu transportu, nasza załoga zabrała się za demontaż części i ocenę ich dalszej przydatności w projekcie. W między czasie dotarły ustalone z klientem materiały, farby, okleiny, zaślepki itp.

Po doprowadzeniu wałków, łańcuchów do stanu fabrycznego oraz poprowadzenia nowej instalacji oraz szafy sterowniczej z falownikiem mogliśmy przystąpić do składania transportera w całość. Wynik naszej operacji widać na zdjęciach w poniższej galerii.

Na koniec wideo z rozruchu urządzenia. Po nim pozostał załadunek na transport docelowy do klienta oraz wysterowanie falownika na miejscu i dostosowanie go do istniejącej linii.